Do nové sezony máme několik novinek. Po třech sezonách, kdy se se sestava skoro vůbec neměnila, máme výrazné obměnění kádrů. V klubu ukončili kluci, kteří  s námi začínali ale kterým pracovní, nebo jiné činnosti neumožňovali pravidelně s námi trénovat, proto jsme museli povolat do zbraně nové bojovníky. Těmto borcům děkujeme za vše co pro nás vykonali a věříme, že nám zachovají přízeň a budou nám držet palce. Pokud se budou chtít vrátit, tak vždy mají dveře otevřené.

V další řadě jsem se rozhodl, že se vynasnažím do našeho trenérského týmu přivést člověka, který bude spjat s hokejem, hokeji rozumí a bude chtít nám pomoct na cestě v AHL. Nebudu zatím říkat o koho jde, ale pokud se domluvíme, tak to opravdu bude člověk, který toho v hokeji hodně dokázal. Pevně věřím, že se rozhodne pro náš tým a mi na oplatku, mu vše vynahradíme, bojovností, zarputilostí a chutí trénovat.

Odešli: Bedřich Špendlík, Michal Juříček, Zdeněk Frelich, Walter Schrott, Radek Filípek

Libor Kubeš - obránce

Robert Lát - obránce

Michal Rumíšek - brankář

Finále AHL

V sobotu 4.3.2017 se na zimním stadionu v Uherském Brodě odehraje finále AHL mezi týmy HC Včelary a HC Moravský Písek.

Program začne od 16:15, kdy proti sobě nastoupí v rámci utkání playout mužstva HC Suchá Loz a HC Devils. Po nich se odehraje utkání o třetí místo mezi HC Plameny Vnorovy A HC Lev Strání. Vše vyvrcholí v 19:45h kdy začne finále. Na závěr se uskuteční ceremoniál s vyhlášením výsledků.

Přijďte se podívat na zajímavé zápasy a fandit našim soupeřům, v boji o nejlepší umístnění.

12. kolo AHL

Ve 12. kole se utkáme s našimi partnery s tréninku, hráči HC Sharks Mistřice. Co dodat? Obě mužstva se natolik známe, že víme co od favorita čekat. Určitě budeme bojovat, záleží s jakou sestavou na nás vyrukují. Každopádně jsme připraveni, se porvat o body. "Nejsou neporazitelní, bude záležet na momentální formě a přístupu", řekl náš trenér Zdeněk Šimek na otázku jaké vidí šance proti Mistřicím. začátek utkání je v 16h na stadionu v UH. Ostrohu. Přijďte nás povzbudit.

Moravský Písek po Prezidentském poháru bere i pohár pro mistra AHL

HC Moravský Písek se probil až do finále Play-Off a tam narazil na svého pokořitele ze základní části tým HC Včelary. Všechny finále byly hodně napínavé. Tohle bylo ve spoustě věcech jiné. Moravský Písek se po 50-ti vteřinách ujal vedení 1:0 a do konce 7. minuty stíhnul Písek přidat ještě další 4 branky. První třetina končila stavem 6:1 pro domácí. Druhá třetina už byla opatrná a šance chudá. I proto asi druhá čast končila stavem 0:0. V poslední části už si Moravský Písek nenechal nic utéct a pojistil si titul 7. brankou. Bylo vidět, že každý zápas je jiný a ne pokaždé to jde (nejde). Je potřeba všechno včetně štěstí. I přes jednoznačný výsledek byl hokej super a všichni se na ZS v Uherské Brodě dobře bavili.

Předkolo playoff se hrálo na jedno vítězství

S postupu se radují týmy HC Sharks Mistřice, kteří porazili HC Kohúty Bánov 4:2 a HC Ostrožská Lhota. Ti si poradili s celkem HC Suchá Loz 5:1.

HC SCORPIONS vs. HC Devils  5:2

Konečně!!! První výhra v tomto ročníku AHL. Přišla pozdě, už je jen teoretická šance na postup do předkola play off. Matematika zní: všechno vyhrát. tak uvidíme, jak se s tím popereme.