V druhém semifinále jsme podruhé padli

Písek byl nad naše síli a právem potupuje po třetí v řadě do finále. Musíme ještě hodně potrénovat, abychom je přehráli. Nicméně vyrovnali jsme naše maximum z loňské sezony a 16.3.2019 se utkáme o třet místo s HC Korytnou.

2 - 5

Postupujeme do semifinále

Ve druhém čtvrtfinálovém zápase jsme porazili mužstvo Devils 5:1 a postupujeme do semifinále, kde se utkáme s loňským vítězem Moravským Pískem.

Druhý semifináloví zápas odehrají mužtva Včelar a Korytné.

Ve čtvrtfinále nás čeká DEVILS

Po základní části AHL, jsme skočili na 3. místě. Je to naše nejlepší umístění za dobu působení v soutěži. Za tento skvělý výsledek musíme hlavně poděkovat našemu brankářovi Sebovi, který vychytal nespočet střel hlavně v našem oslabení. V 11 utkáních jsme inkasovali druhý nejmenší počet branek (28), a to jsme byl asi nejtrestanějším mužstvem soutěže. Vždyť jsme za 11. utkání vyfasovali celkem 162 trestných minut! Nad tím bychom se měli zamyslet. Na zápas to dělá průměr 15 trestných minut, a to je strašné číslo. Budeme se snažit v play off hrát disciplinovaně, protože pak v oslabení to stojí hodně sil a budou rozhodovat maličkosti.

Ve čtvrtfinále nás čeká Devils, mužstvo, které dobře známe. Co k tomu dodat, bude to boj. Šance budou vyrovnané a budou rozhodovat maličkosti. Věříme, že uspějeme a tuto sérii vyhrajeme !!!

Asistence: Plevák, Špendlík R.

Branky v nájezdech: Hruška 2X, Vaďura, Špendlík R.

2 - 7

Od prvního buly jsme se na soupeře vrhli s tím, že chceme odčinit prohru od Korytné. Dobývali jsme branku soupeře ale v cestě nám stál skvělí golman Bizonů. Pak se nám ale střelecky začalo dařit a postupně jsme začali dávat góly. Soupeř sice dvakrát snížil na rozdíl jednoho gólu, ale vždy jsme včas vstřelili uklidňující branku. Zaslouženě jsme vyhráli.

HC Kohúti Bánov     0:6

I ve třetím kole AHL jsme nenašli přemožitele a po třech kolech nám patří druhá příčka v tabulce.

IV. Letní Amatér Cup

V sobotu 18.8.2018 na zimním stadionu v Uherském Hradišti odstartujeme novou sezonu tradičním turnajem.

Turnaje se zúčastní mužstva. HC Devils, HC Mařatice 2017, HC Ostrožská Lhota a HC Scorpions

Přijďte se zchladit a povzbudit naše hráče.

HC Moravský Písek  7 - 2  HC Scorpions

V prvním semifinálovém utkání jsme v první třetině hráli vyrovnaný zápas a dokonce se ujali vedení. Ve druhé jsme  totálně propadli a soupeř nám nasázel v rozmezí 12 min. sedm branek. O zápasu bylo rozhodnuto. Ve třeí třetině jsme střelili náš druhý gól. V druhém zápase musíme vyhrát o šest branek. Zázrak?

Branky:Blaha, Hromada M.

Asistence: Šoc, Vaďura, Plevák

Vyloučení: Špendlík

Diváků: 100

1.čtvrtfinále

1-1

Utkání, které mělo náboj play off. V utkání dominovali bránkáři na obou stranách. Výsledek je spravedlivý.

Vyloučení: 2x Vaculík, 2x Špendlík B. Jurásek, Kubeš, Lidinec, Vaďura, Vítek

Branky v nájezdech: Hromada M. Špendlík R.

Porazili jsme loňské finalisty

Po bojovném výkonu bereme se Včelarami 2 body za výhru na nájezdy 4:3. Ve velmi pěkném utkání jsme se zásluhou Miry Hrušky dostali do vedení. Pak zaúřadovali Včelary a otočili stav na 1:3. Scorpici ale ocas nestahli a začali, jsme tvrdit muziku. Napřed po skvělé přihrávce brankáře Seboše, na Miru Hromadu na modrou čáru, který prodloužil na Vosu,který vystřelil a od bránícího obránce puk skončil v brance. Pak po skrumáži za brankou vystřelil Miša Vaďura a puk tečoval do branky Míša Plevák.

V nájezdech už je to loterie. Včelary se trefili 1X.

HC Scorpions 2:4 HC Moravský Písek

Výborné utkání, kdy jsme byli úřadujícímu mistrovi vyrovnaným soupeřem. Písek po 5 minutách vedl 2:0 ale hokej jsme nezabalili, a snažili se o hokejový zázrak. Podařilo se nám snížit na 2:1 zásluhou Jardy Láta. Písek sice zase odskočil na dvoubrankové vedení. Nám se opět podařilo snížit na 2:3. Kdy jsme využili přesilovou hru. Místy jsme dokázali i sevřít klepeta a snažili se o vyrovnání, to ale nepřišlo a po našem oslabení soupeř zvýšil vedení na konečný stav 4:2. V příštím utkání nás čeká vícemistr ze Včelar.

HC Scorpions- HC Ostrožská Lhota 4:0

Ve druhém kole AHL, jsme nastoupili pouze v deseti hráčích,  na což nejsme zvykli. Soupeř nastoupil v počtu 15 hráčů. Favoritem podle bookmakerů byl náš tým. Hned na úvod utkání jsme soupeře zamkli v jejim obranném pásmu a předváděli kombinační hru, která vyústila v první přesilovou hru, kterou využil Mira Hruška. Za 5 min. opět po pěkné kombinaci zvyšoval Mira Hruška podruhé. Ve druhé třetině jsme přidali zásluhou Boba Láta třetí uklidňující gól. Ve třetí třetině přidal svou druhou branku Mira Hromada. Musíme také vyzvednout čisté konto našeho golmana Sebastiána Bobáčika. Jako pravý profesionál se v brance nudil, protože soupeř na něho vyslal pouze 6 střel, které s přehledem vykryl.

Nový ročník AHL je za dveřmi

Dne 15.9.2018 se rozběhne nový ročník AHL, kterého se zúčastní dvanáct týmů. Naše mužstvo začíná v prvním kolem s HC Devils, které se uskuteční 22.9.2018 od 17:45 hod. na stadionu v Uh. Ostrohu. Scorpioni skončili v minulém ročníku na čtvrtém místě, což je historicky nejúspěšnější výsledek. Sezonu jsme odstartovali tradičním letním turnajem, kde jsme se umístili na druhém místě za HC Mařatice 2017 a před HC Devils a HC Ostrožská Lhota.

V kádru došlo jen k malým kosmetickým změnám. Na místo obránce přichází Aleš Vítek a do útoku se vrací Bedřich Špendlík. Mužstvo opouští Lukáš Klobáska. Na začátku sezony se musíme pravděpodobně obejit bez zkušených hráčů, které trápí zranění. Doufáme však, že do vánoc budou všichni zdravotně v pořádku. Naším cílem je dostat se do play off. Letos postupuje přímo osm týmu a předkolo se nehraje.

Přeji do nové sezony hodně sportovních úspěchu a hodně gólů do soupeřových branek.